הזמינו עכשיו

כיצד הגישה שלנו לסוסים מאפשרת טיול נעים ובטוח

הגישה לסוסים בחוות רמות יוצאת דופן, במקום בו הסוסים גדלים במרעה פתוח עם תקשורת בגישה המדמה את חיי הטבע והעדר.

בכל העולם מקובל לרכב על גבי סוסים, שנים רבות רכיבה על סוס הייתה לצורך תחבורה או עבודה, היום כאשר המכונות והמכוניות תפסו את מקום התחבורה והעבודה השימוש בסוסים הפך לתרבות פנאי וכייף. עדיין ישנם בוקרים אשר רוכבים על סוסים בשטחים פתוחים ובדרך זו מצליחים להיות יחד עם העדר אותו הם רועים.

גישות לטיפול בסוסים

יש גישות שונות לטיפול ורכיבה על סוסים, גישה המדמה יותר את חיי הטבע והעדר כך הסוס חופשי יותר לעיתים ללא פרסות, רסן ואוכף, לעומת גישות המשתמשות באורווה בה כל סוס נפרד, עם פרסות, רסן בשיניים, אוכף ולעיתים אף שוט איתו מדרבנים את הסוס. כל גישה בדרך כלל היא לשימוש שונה ביכולות הסוס, במידה והסוס מיועד לתחרויות לרוב יחנכו אותו וישתמשו בגישה בה מגבילים אותו בדברים אחרים, הוא נמצא בתא לבד באורווה ואוכל אוכל מסוים, יש דגש גדול על המשמעת של הסוס דרך כוח ותבוסה של הסוס.רכיבה על סוסים בצפון עם נוף עוצר נשימה חוות רמות

כאשר הסוס מיועד לרכיבה למען הנאה בהרבה חוות מיישמים גישה יותר זורמת ונעימה בה הסוס עדיין נמצא במשמעת מדויקת ומוקפדת אך תוך דיבור וכוונה מלאה של בעלי הסוס, הסוס משתף פעולה מרצונו ועושה יחד עם בעליו את כל אשר מתבקש, האורווה בדרך כלל בנויה לחיי עדר בלי תא לכל סוס בנפרד ולעיתים אין פרסות מה שדורש מבעלי הסוס לרכוש מיומנות לגזור את ציפורני הסוס פעולה זו נקראת טילוף, הצפורניים גדלות כל הזמן וכמו ציפורניים של אדם פעולה זו אינה כואבת.

הנטורל קונקשיין שיטת האילוף של אורי פלג

בחוות רמות מלמדים את גישת הנטורל קונקשן (החיבור הטבעי) גישה זו נובעת מהתחשבות בסוס והעמקת הקשר של בעלי הסוס עם הסוס, גישה זו אינה גורעת במשמעת הסוס להפך הסוס משתף פעולה כי הוא רוצה בכך. טיול סוסים בחוות רמות נותן חוויה של קשר אמיתי עם הסוס, החיבור לסוס ברוגע, שמחה ואהבה עושה את חווית טיול הסוסים לחוויית טיול מיוחדת ומעצימה במיוחד, לראות איך אפשר ליצור קשר עם בעל חיים גדול ועוצמתי כזה דרך רוך והבנה מלמדת אותנו ליצור זאת גם בחיינו אנו, קשר עם הסובבים אותנו דרך רוך והבנה.

אתם מוזמנים לטיול סוסים בחוות רמות

טיול רכיבה על סוסים בצפון הוא יום מיוחד לקבוצה, למשפחה ולזוגות, הטיול מגבש, נותן חוויה של יכולת אישית ותקשורת עם הטבע והסוס יחד עם הפרטנרים שלכם לרכיבה, לחזור מטיול כזה בחוות רמות מקנה נקודת מבט חדשה על החיים ועל קצבם המהיר. קצב הסוס והטבע שונים ומרגיעים אותנו עם כל צעד וחיוך. הטיולים יוצאים מחוות רמות על מורדות הגולן יחד עם מדריך מנוסה בשבילים אותם הסוסים מכירים, בדרך עוצרים לקפה או כל דבר אחר לפי בחירתכם ולפי אורך הטיול אותו אתם מבצעים

שינוי גודל גופנים